Хуманитарна акција – Из „ Тесле „ срцем

Мото акције : „ Дете које брине о другоме , је човек који зна да брине о себи „

У циљу неговања људских вредности у нашој школи покренута је хуманитарна акција под називом:
– Из “ Тесле“ срцем – као помоћ и подршка Удружењу “Зелене шапе”из Зрењанина, које се стара о напуштеним и занемареним животињама у граду и околини.

С тим у вези позвани су сви запослени и ученици у нашој школи који су заинтересовани да подрже акцију да то учине дајући свој допринос у виду произвољног новчаног прилога .

Руководство школе, Ученички парламент и Савет родитеља  дали су своју сагласност у вези са идејом да се акција реализује у школи

Сарадници у реализацији акције су :

– представници Ученичког парламента  на челу са председницом  парламента , Дуњом Кришанов (ученица IV 3)

– ученици IV 3:    Марко Топалов ( волонтер и веза са удружењем) Дуња Кришанов , Василије Младеновић (аутор плаката)  и Владимир Жарин

– ученици IV 1 : Вукашин Пилиповић, Јожеф Памер и Данијела Дукаи

Школски психолог : Слађана Станков

– професори: Тара Влаисављевић ( представник „ Зелених шапа“ у нашој школи)  Јустина Чордаш Тот, Наташа Бјелогрлић,  Ђорђе Миладиновић

Хуманитарна акција  се одвијала од  20. новембра до 7. децембра 2023. године

Својим новчаним прилозима акцију су подржали :

Наставно особље: Ђорђе Влајнић, Јелена Мандић, Александар Петровић, Светлана Вукобратовић, Наташа Мамузић,  Драган Шувачки, Кристина Лубурић, Наташа Козаков, Драгана Манојловић, Рако Николић, Соња Молкуц, Марко Станковић, Наташа Бјелогрлић, Хенрик Костор, Бела Јухас, Јустина Чордаш, Милица Бојанић, Олгица Дивјаков, Миле Јосић, Маја Тот, Маја Квашчев

Ненаставно особље: Светлана Нинков, Слађана Станков, Весна Узелац

Ученици из одељења: I1, I8, II4, II5, III2, III4, III7, III8, IV1, IV3, IV5, IV6

1. децембра у школи је одржана трибина на којој су професорице Тара Влаисављевић и Маја Квашчев уз подршку и сарадњу са школским психологом , Слађаном Станков упознале ученике I8 и III4 и њихове професорице Неру Цветков и Наташу Козаков са циљевима акције:

– прикупљање новчаних прилога за помоћ Удружењу „ Зелене шапе“

– упознавање ученика са пословима волонтера у удружењу и значајем волонтерског рада

– скретање пажње јавности на друштвену одговорност према напуштеним и занемареним животињама у нашој околини.

Хуманитарна акција  – Из “ Тесле“ срцем биће медијски промовисана , а на трибини је уручен новчани прилог  проф. Тари Влаисављевић (представнику „ Зелених шапа“ у нашој школи)  , али су прилози наставили да стижу и после трибине , тако да  је акција заживела , што је и био циљ.

Хуманитарну акцију покренула:  професорица Маја Квашчев