Тесла за Лану – хуманитарна акција

У суботу 10.10.2020. године ученици и професори ЕГШ „Никола Тесла“ су се прикључили хуманитарном базару на ком су се прикупљала средства за лечење Лане Јовановић.
Акција је носила назив „Лепа реч и гвоздена врата отвара. Зато читај гласно за Ланин први корак!“. Ученици су на тргу испред Градске куће прикупљали донације читајући пролазницима цитате из савремене књижевности. На овај начин у хуманитарне сврхе је прикупљено 19.900 динара.
Учествовали су ученици I7 (Марија Милутиновић, Тамара Остојин и Анита Фодор), II1 (Никола Јанкахидац и Зоран Гајић),  II7 (Јована Бартул, Ања Ивковић и Тамара Тешић) и III2 (Марко Пустињак) предвођени професорицама Зорицом Тркуља Марковић, Наташом Бјелогрлић, Мајом Квашчев и библиотекарком Јеленом Познановић. Акцију је подржао колектив.