Петефијев живот у пет делова

Petőfi élete öt részletben

2023.október 23-án az Újvidéki Művészeti Akadémia harmadéves hallgatói a nagybecskereki Nikola Tesla Villamossági és Építészeti Középiskolában színre vitték a Petőfi élete öt részletben című előadást. A hallgatók Tenyér Társulata Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából egy tartalmas, kreatív és tanulságos előadással ajándékozta meg iskolánk minden magyar tannyelvű tagozatára járó diákját. Dísztermünkben 74 tanuló nézte meg az intézmény magyartanárával, Tóvízi Gabriellával együtt a több értelmezési lehetőséget felkínáló előadást, amelyben egyaránt helyet kapott a népiesség és a modernség. Az előadás mindenki számára élevezetes volt. A közönség vastapssal üdvözölte a fiatal színészeket.

„Петефијев живот у пет делова“

23. октобра 2023. је ЕГШ „Никола Тесла“ угостила студенте треће године новосадске Академију Уметности са представом: „Петефијев живот у пет делова“. Поводом 200 година од рођења Шандора Петефија, студенти Академије су представили једну садржајну, креативну и поучну представу свим ученицима мађарских одељења наше школе. У нашој свечаној сали су 74 ученика, заједно са Товизи Габриелом, професорком мађарског језика ове институције погледало представу, која је понудила неколико интерпретацијских опција, у којима су били присутни и народност и модерност. Сви су уживали у представи.  Публика је младе глумце поздравила овацијама.